| Price | $5,695.00 |
Image 1 of 2
| Stock # | 311398 |
| Year | 2027 |
| Brand | Aluma |
| Model | 8114S-R-BT-SR |
| Floorplan | 81x14 (CALL FOR BEST PRICING) |
| Type | Utility Trailer |
| Length | 14' 0" |
| Width | 6' 9" |
| Location | Perham, MN |
| Price | $5,695.00 |
| Specifications | |
|---|---|
| Condition | New |
| GVWR: | 2,990 lb |
| Payload Capacity: | 2,990 lb |
| # of Axles: | 1 |
| Length: | 14' 0" |
| Height: | 1' 0" |
| Width: | 6' 9" |
| Rear Opening: | Bi-Fold Ramp |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Construction: | Aluminum |
| Floor Type: | Aluminum |
| Enclosure: | Open |
| Warranty: | 5yr warranty |
Inventory Powered by NetSource Media
Join our Loyalty Rewards program! Already a member? Login Here!
Contact Us