| Price | $15,150.00 |
Image 1 of 3
| Stock # | 5971 |
| Year | 2026 |
| Brand | Midsota |
| Floorplan | HV14 |
| Type | Dump Trailer |
| Length | 14' 0" |
| Location | Perham, MN |
| Price | $15,150.00 |
Midsota HV14
Hydraulic tongue jack
Side swing door (Driver side)
Pallet fork holders on both sides
Roll tarp
On board 110v charger
Load drop legs
Pull out skid steer ramps
Dring tie downs
| Specifications | |
|---|---|
| Condition | New |
| Exterior: | Black |
| GVWR: | 15,400 lb |
| Payload Capacity: | 15,400 lb |
| # of Axles: | 2 |
| Length: | 14' 0" |
| Rear Opening: | 3-Way Combo Gate/Ramp/D-Rings |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Construction: | Steel |
Inventory Powered by NetSource Media
Join our Loyalty Rewards program! Already a member? Login Here!
Contact Us