| MSRP | |
| Price | $19,999.00 |
Image 1 of 3
| Stock # | 4857 |
| Year | 2026 |
| Brand | Midsota |
| Model | HV |
| Floorplan | HV14 Gooseneck, galvanized |
| Type | Dump Trailer |
| Length | 14' 0" |
| Width | 7' 0" |
| Location | Perham, MN |
| MSRP | |
| Price | $19,999.00 |
Midsota HV-14 versadump gooseneck
Hot dip galvanized, Solar charger
8000lb axles, 17.5" H range tires and wheels
Dual Hydraulic tongue jacks
| Specifications | |
|---|---|
| Condition | New |
| Exterior: | Galvanized |
| GVWR: | 18,400 lb |
| Payload Capacity: | 18,400 lb |
| # of Axles: | 2 |
| Length: | 14' 0" |
| Height: | 2' 0" |
| Width: | 7' 0" |
| Rear Opening: | 3-Way Combo Gate/Ramp/D-Rings |
| Hitch Type: | Gooseneck |
| Construction: | Steel |
| Floor Type: | Steel |
| Enclosure: | Open |
| Warranty: | 5yr warranty |
Inventory Powered by NetSource Media
Join our Loyalty Rewards program! Already a member? Login Here!
Contact Us