| Price | $7,575.00 |
Image 1 of 2
| Stock # | 5416 |
| Year | 2026 |
| Brand | Midsota |
| Floorplan | 22' equipment trailer |
| Type | Equipment Trailer |
| Length | 22' 0" |
| Width | 7' 0" |
| Location | Perham, MN |
| Price | $7,575.00 |
Midsota 22' equipment trailer
Tandem 7000lb spring axles with electric brakes
19' deck, 3' beavertail
HD spring assisted rear ramps with adjustable legs
Rub rails and stake pockets, treated pine wood decking
Spare tire carrier welded on, steel A frame toolbox
Adjustable coupler, hd spring assist jack
Premium PPG paint and primer
| Specifications | |
|---|---|
| Condition | New |
| Exterior: | Black |
| GVWR: | 15,400 lb |
| Payload Capacity: | 15,400 lb |
| # of Axles: | 2 |
| Length: | 22' 0" |
| Width: | 7' 0" |
| Rear Opening: | Double Rear |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Construction: | Steel |
| Floor Type: | Pressure Treated Wood |
| Enclosure: | Open |
| Warranty: | 5yr |
Inventory Powered by NetSource Media
Join our Loyalty Rewards program! Already a member? Login Here!
Contact Us