| Price | $13,499.00 |
Image 1 of 2
| Stock # | 073275 |
| Year | 2026 |
| Brand | Delta |
| Floorplan | 30' gooseneck flat bed, Triple 7k axles |
| Type | Deckover/Flat Deck Trailer |
| Length | 30' 0" |
| Width | 8' 6" |
| Location | Perham, MN |
| Price | $13,499.00 |
Delta 102x30' flatbed gooseneck
30' deck length including dovetail and ramps
Triple 7000lb spring axles with brakes
Super ramps, spring assisted up and down
Treated pine decking, led lighting
Dual spring assist jacks, front mount lockable toolbox
Rub rails and stake pockets, deck steps
Torque tube flex control system
| Specifications | |
|---|---|
| Condition | New |
| Exterior: | Black |
| GVWR: | 24,570 lb |
| Payload Capacity: | 24,570 lb |
| # of Axles: | 3 |
| Length: | 30' 0" |
| Height: | 3' 0" |
| Width: | 8' 6" |
| Hitch Type: | Gooseneck |
| Construction: | Steel |
| Floor Type: | Pressure Treated Wood |
| Enclosure: | Open |
Inventory Powered by NetSource Media
Join our Loyalty Rewards program! Already a member? Login Here!
Contact Us